Porady prawne Warszawa Mokotów

Udzielamy porad prawnych z zakresu prawa rodzinnego, spadkowego, lokalowego i konsumenckiego, a także dotyczących spraw pracowniczych i karnych. Sporządzamy niezbędne dokumenty, w tym wezwania do zapłaty, umowy i testamenty, także we współpracy z notariuszem. Doradzamy w zakresie transakcji na rynku nieruchomości.

Pomagamy w sprawach, które wymagają udziału prawnika, w szczególności w zakresie sporów sąsiedzkich i gospodarczych. Staramy się rozwiązywać sytuacje konfliktowe zanim sprawa trafi na drogę sądową. Organizujemy mediacje, prowadzimy negocjacje, poszukujemy skutecznych i konstruktywnych rozwiązań.

Porady prawne udzielane są przez doświadczonych adwokatów. Czas trwania spotkania związanego z udzielaniem porady prawnej trwa zazwyczaj od pół do półtorej godziny. W jego trakcie analizujemy dokumenty, odpowiadamy na pytania, przedstawiamy sytuację prawną. W sytuacji przyjęcia do prowadzenia sprawy związanej z udzieloną poradą, jej koszt zaliczany jest na poczet wynagrodzenia za daną sprawę.

Aby umówić się na spotkanie w celu udzielenia porady prawnej prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub osobisty.

W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w siedzibie kancelarii na Mokotowie w godzinach od 15 do 19 udzielamy nieodpłatnych porad prawnych dla osób w trudnej sytuacji życiowej.

Darmowe porady prawne Warszawa Mokotów

Oferowane przez nas darmowe porady prawne stanowią odpowiedź na potrzeby osób borykających się z różnymi trudnościami w życiu osobistym. Wychodząc naprzeciw klientom, stworzyliśmy szansę na uzyskanie pomocy od profesjonalistów. Udzielane przez nas porady prawne są efektem wiedzy i doświadczenia specjalistów prawa pracy, prawa rodzinnego, jak również prawa karnego. Powszechną okolicznością, w której zwracają się do nas klienci, stają się sprawy rozwodowe i konieczność ustalenia obowiązku alimentacyjnego. Zdajemy sobie sprawę, jak obciążające emocjonalnie jest przebrnięcie przez tego rodzaju proces, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby w atmosferze dyskrecji i merytorycznych sugestii, wypracować odpowiednie podejście do sprawy. Pomagamy w sporządzeniu pism sądowych i nakreślamy właściwy kierunek działania.

Obowiązki wynikające z prawa pracy często stanowią przedmiot sporów sądowych. Pokrzywdzonymi bywają tu zarówno osoby zatrudnione, jak i pracodawcy, którzy czasem mierzą się z nieuczciwym zachowaniem swoich pracowników. Dzięki usłudze, jaką stanowią nasze porady prawne. Warszawa, a przede wszystkim Mokotów i mieszkańcy tej dzielnicy otrzymali najlepsze miejsce na drodze do rozwiązywania różnych problemów pracowniczych. Początkowe wysiłki koncentrujemy na stworzeniu warunków do polubownego załatwienia sprawy, jednak jeśli takie podejście nie przynosi rezultatów, proponujemy szereg innych rozwiązań. Porady prawne często stanowią jedyną deskę ratunku dla osób bezprawnie zwolnionych, ofiar mobbingu czy poszkodowanych na skutek nieuczciwych malwersacji finansowych.

W obszarze prawa karnego, oferowane przez nas porady prawne pomagają w objaśnieniu zawiłości przepisów prawnych, profesjonalnym przygotowaniu pisma do sądu, czy rozpoczęciu opieki nad klientem w ramach prowadzenia sprawy karnej.

Poziom wiedzy prawniczej naszych adwokatów oraz ich doświadczenie w prowadzeniu setek spraw o różnorodnej tematyce stanowią gwarancję skuteczności w działaniu. Porady prawne dają wielu osobom nadzieję na pozytywne rozwiązanie wielu problemów, z którymi sami nie mogliby sobie poradzić.

Kancelaria adwokacka