Obsługa przedsiębiorców i ochrona twórców

Nasza kancelaria ma kompleksową ofertę dla małych i średnich przedsiębiorców, działających jako jednoosobowa działalność gospodarcza lub spółka prawa handlowego.

Przygotowujemy dokumenty, umowy, opinie prawne, listy intencyjne. Dokonujemy analizy negocjacje, a w razie potrzeby także spory na etapie przedsądowym, sądowym i egzekucyjnym. Pomoc świadczymy w siedzibie kancelarii lub bezpośrednio u klientów.

Do naszych specjalizacji należy prawo autorskie i ochrona własności intelektualnej. Mamy doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców, których działalność wiąże się z obrotem autorskimi prawami majątkowymi, znakami towarowymi, wzorami użytkowymi i patentami. W praktyce obsługiwaliśmy między innymi biura architektoniczne i wykonawców robót budowlanych, studia graficzne, twórców utworów plastycznych i fotograficznych, programistów, projektantów stron internetowych i aplikacji mobilnych, sklepy internetowe, agencje reklamowe i agencje interaktywne. Mamy doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców działających w formule start-up’u.

Pomagamy również w kwestiach związanych z zatrudnieniem pracowników. Przygotowujemy umowy o pracę i umowy cywilnoprawne. Prowadzimy spory sądowe z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Współpracujemy z doradcą podatkowym i biurem rachunkowym.

Przedsiębiorcy